KKS Sporty Walki Poznań

Piotr Jurczyk


BOKS
telefon: 530 710 206

Piotr Jurczyk – trener boksu. Mistrz Polski młodzieżowy, juniorów i seniorów. Reprezentant kadry narodowej. Uczestnik Mistrzostw Świata w Tampere oraz uczestnik Mistrzostw Europy Göteborg i Bursa.

W karierze amatorskiej stoczył 151 walk, a w zawodowej natomiast stoczył 23 walki.- jeden z pierwszych polskich bokserów zawodowych.

„Nie mniejsze nadzieje na rozwój dawał trenerom 18-letni Piotr Jurczyk (91 kg). Ten niezwykle odważny, jakkolwiek chaotycznie walczący (zawsze do przodu) chłopak ze Świnoujścia, zaliczył kilka błyskotliwych zwycięstw. Największym było znokautowanie w 1 rundzie aktualnego wówczas, juniorskiego mistrza Kuby, Raula Gonzaleza. Działo sie to na tradycyjnym turnieju w Schwerinie. Nokaut był bardzo ciężki. Trafiony prawym sierpem w skroń rywal upadł na twarz i długo się nie podnosił. Potwierdzeniem juniorskiej klasy Jurczyka było wygranie innego turnieju, Italia Junior, rozgrywanego w miasteczku Santa Teresa na Sardynii. Polak wygrał tam dwa pojedynki, z których to zwycięstw na uwagę zasługuje szczególnie rozbicie lidera ekipy włoskiej, Vincenzo Cantatore (33-5-1, 27 KO), cenionego później w Europie pięściarza wagi junior ciężkiej, mistrza Europy (EBU) i pretendenta do tytułu mistrza świata (WBC i WBO). Nota bene nie był to w ciągu 1989 r. jedyny pojedynek Włocha z Polakiem. W listopadzie w finale juniorskiego turnieju w Salonikach Cantatore wypunktował „legionistę” Dariusza Rukata (5-0).”

fragment CUDZE CHWALICIE-SWOJEGO NIE ZNACIE – Bokser.org

DSC_0429