Radosław Laskowski

Kickboxing
Tel: 721 785 903

Radosław Laskowski – obecnie trener Narodowej Kadry Kickboxingu formuły ‎full‬ contact‬. Dawniej zawodnik kat. -71kg (full contact) / 74kg (light contact) urodzony 25 października 1971 roku w Poznaniu.

Przygodę z kickboxingiem rozpoczął od startów w formułach: semi i light contact gdzie zdobył 5 tytułów Mistrza Polski. W swojej karierze stoczył ponad 170 walk amatorskich oraz 11 zawodowych w formule full contact. Jego największym sukcesem było zwycięstwo z Emilem Tonevem – Bułgarskim Mistrzem Świata, podczas gali w Poznaniu w 1993r. Wygrana pozwoliła o stoczenie walki o tytuł Zawodowego Mistrza Europy WAKO PRO lecz nigdy do niej nie doszło. W latach 1990-1993 był także członkiem zawodowej grupy Kick Boxing Full Contact Mercury Gearl Flour.

Do przełomowych wydarzeń ze sportowego życia Radosława Laskowskiego należy udział razem z Tomaszem Skrzypkiem na Mistrzostwach Świata w low-kicku (Paryż 1990r). Był to pierwszy start Polaków w tej formule.
Największe osiągnięcia:

  • V-ice Mistrzostwo light contact w Wenecji 1991r
  • V-ice Mistrzostwo Związku Radzieckiego w Charkowie 1989r.
  • I m-ce Mistrzostwa Świata w formule light contact Weteranów oraz tytuł Najlepszego Zawodnika (Turcja, Antalya 2013r)

„Karierę” sportową przerwał w 1993 roku ze względów rodzinnych. Mimo to, nadal bierze czynny udział w rozgrywkach krajowych i międzynarodowych jako trener kadry oraz prezes i trener klubu KKS Sporty Walki Poznań.

Os. Piastowskie 106a
Poznań

+